Kā izvairīties no kredītiem?

Dažiem cilvēkiem kredīti ir ikdiena, jo tie ļauj ātrāk iegādāties lietas, kurām būtu jākrāj vairākus mēnešus. Bet, dažkārt, neizvērtējot iespējas un dzīves mainību, kredīti var pārvērsties par lielu nastu.

Vissliktākais veids, kā atmaksāt kredītus ir ar citu kredītu palīdzību. Tādā veidā neviens nekur tālu nav ticis. Jebkurā gadījumā beigās izveidojas slikta kredītvēsture, kas liedz citu kredītu izsniegšanu. Tā pat katru mēnesi jūs atsakāties no lielas algas daļas. Ikmēneša maksājums izveidosies tik liels un to atmaksāt nemaz nebūs viegli. Protams, jau saņemot kredītu, pakalpojuma ņēmējs apzinās iespējamos riskus un tie var būt visdažādākie (кликните сюда). Dažreiz cilvēki aizraujas ar ātro kredītu ņemšanu un beigās attopas tikai tad, kad nevar atmaksāt parādus. Ir citi, kuri, paņēmuši kredītu, zaudē darbu vai rodas problēmas ar veselību un tas nozīmē, ka atmaksāt kredītu un vēl rūpēties par citām problēmām nevarētu būt viegli. Tā kā situācijas ir dažādas, vienu universālu ieteikumu sniegt nevar.

Ja ir radusies kāda problēma, pirmais, ko vajadzētu darīt, ir doties uz savu banku, kura ir izsniegusi kredītu un izstāstīt par savu situāciju. Bankas darbiniekam ir jāizvērtē jūsu situācija un tad viņš varēs palīdzēt rast risinājumu. Bankas darbiniekiem vienmēr jūsu drošība un veselība ir pirmajā vietā, tādēļ nebaidieties griezties pēc palīdzības. Otrais uzdevums ir izvērtēt, kurš no paņemtajiem kredītiem jums ir vissvarīgākais. Protams, ja esat paņēmuši vairākus. Ja esat ņēmuši ātro kredītu, hipotekāro un kādu citu, vissvarīgākais, noteikti, būtu hipotekārais. Šis būtu vissvarīgākais, jo, ja kredīts netiek apmaksāts, jūs zaudējat savu mājokli. Tādēļ ir svarīgi saprast, kurš kredīts būtu vissvarīgākais.

Ļoti svarīgi būtu sabalansēt savu budžetu un saprast, kas ir lieks un nevajadzīgs. Jāsaprot, no kādām lietām var atteikties. Viena no lietām, no kuras var atteikties ir kino apmeklējumi, sporta zāles abonements vai kaitīgo ieradumu tēriņi. Varbūt ir jāizvērtē savs pirkumu saraksts un jāpārbauda, vai viss tiešām ir nepieciešams. Tāpat veikalā vairāk pievērs uzmanību atlaidēm un izvairies no impulsīvajiem pirkumiem. Ir vērts apsvērt iepirkšanos internetā. Internetveikali ļauj bez steigas nopirkt vajadzīgo, kā arī ir iespēja sekot budžetam. No sākuma būs grūti atteikties no ieraduma. Bet, kad esi apsvēris, kas nav vajadzīgs un no kā var atteikties, jāturpina sevi turēt robežās. Jo ja viens nevajadzīgs pirkums neko nemainīs, tad vairāki noteikti atstās robu budžetā. Iespējams, arī jākonsultējas ar draugiem un paziņām, jo vienam to darīt ir grūtāk, nekā ar atbalstu. Varbūt citiem nav sakrājušies parādi, bet vēlas arī piekopt dzīves stilu, tērējot mazāk naudas.

Jebkurā gadījumā galvenais ir pamanīt problēmu un sākt to risināt. Ja nekas netiks darīts lietas labā, tad situācija tikai pasliktināsies. Pirms izvēlies dzīvot ar kredītu palīdzību, izvērtē, vai tas tiešām ir tik ļoti nepieciešams. Varbūt, ka labāk ir dažus mēnešus vai gadu pakrāt naudu un tad nopirkt kāroto lietu. Lielāks gandarījums būs lietu nopirkt ar sevis sakrāto naudu, nevis naudu, kuru esi aizņēmies un turpmāk būs jāatmaksā un vēl jāpiemaksā par procentiem.
Nobeigums nākamajā rakstā.

© 2021   www.sniegaklubs.lv