Chamonix

Baudi ziemas priekus modernās kalnu slēpošanas dzimtenē!

Runāt par Šamonī ir gluži vai kā runāt par kādu savu elku, kad nevari vien beigt to slavēt un nevari vien beigt uzskaitīt viņa sasniegumus un lieliskās rakstura iezīmes. Šajā reģionā piedzīvojumu enerģija teju vai strāvo no ikkatra klints bluķa, ledāja un pretimnācēja, jo ikviens no tiem ir piedzīvojis ko īpašu un iespējams kalnu kultūras un slēpošanas vēsturē nozīmīgu.Šamonī ciemats un tā apkārt esošās kalnu grēdas ir izauklējušas daudz ko tādu, kas mums mūsdienās šķiet pašsaprotams. Tā piemēram modernā kalnu slēpošana ir radusies šeit, pateicoties Ābelam Rossignolam (Rossignol) un Francim Salomonam (Salomon). Viens no kungiem ražoja koka iekārtas tekstilražošanai, kamēr otram bija zāģu darbnīca. Katru gan savā laikā, bet abus viņus aizrāva kalnu slēpošana un viņi ir izdomājuši neskaitāmas inovācijas, bez kā kalnu slēpošana mūsdienās nav iedomājam, piemēram papēdi fiksējoši stiprinājumi (Rossignol) un slēpju metāla kantis (Salomon). Tāpat šeit radušās un aizvadītas pirmās ziemas olimpiskās spēles, kā arī modernais alpīnisms. Tā var turpināt daudz un dikti, bet to grūti izstāstīt, tas ir jāizbauda un jāsajūt.

Manuprāt nebūs pārāk skaļi sacīts, ka Šamonī ir kalnu entuziastu svētais grāls, jo šeit ir augstas kalnu grēdas un lieliska infrastruktūra, lai savu prieku dabūtu gan kalnu slēpotājs parastais, gan frīraida baudītājs, skītūringa piekritējs, skimo, alpīnists, pārgājienu maniaks un pat dažādi lidotāji, sākot ar paraplānus cienošajiem un beidzot ar teju vai neprātīgajiem ļaudīm lidkostīmos. 

Šis slēpotāju un dēļotāju galamērķis vislabāk sevi parāda caur faktiem:

 • Modernā tūrisma ēra aizsākās Šamonī, jau 1741. gadā;
 • 1909. gadā atklāja Montenverse tramvaju, kas sāka vest tūristus uz Mer de Glace ledāju;
 • 1924. gadā Šamonī uzņēma pirmās ziemas Olimpiskās spēles;
 • Mont Blanc Unlimited reģionā iekļauti 723km sagatavotu slēpošanas trašu;
 • Reģionā ietilpst trīs dažādas valstsis, jo Šamonī atrodas uz Francijas, Itālijas un Šveices robežas;
 • Unlimited ski-pass apvieno 18 slēpošanas kūrortus;
 • 445km sagatavotās slēpošanas trases ir savstarpēji savienotas;
 • 118000 vertikālie metri;
 • Mont Blanc Unlimited reģionā 190 pacēlāji;
 • Neaptverami plašas īfrraida iespējas;
 • Pasaulē garākais frīraida maršruts Valley Blanche - 23km garumā;
 • 3842 m v.j.l. atrodas viens no pasaules iespaidīgākajiem skatu laukumiem Aguile du Midi;
 • 3466 m v.j.l. atrodas augstākais skatu laukums Itālijas pusē - Punta Helbronner;
 • Mer de Glace, jeb ledus jūra, ir Francijas lielākais ledājs.

Šamonī, kā slēpošanas galamērķis, ir lielisks ar to, ka savas nogāzes šeit atradīs ikviens, jo pieejamas ir gan trases iesācējiem, gan arī tiem, kuriem nepieciešams adrenalīns. Vairākums no trasēm ir sarkanās kategorijas, taču pateicoties to platumam un trašu kopšanai, tās ir pa spēkam arī jau pieredzi guvušam un drošam iesācējam.

723 km garās reģiona Mont Blanc Unlimited trases iedalās sekojošās grūtības pakāpēs:

 • 65 zaļajos nobraucienos
 • 116 zilajos nobraucienos
 • 168 sarkanajos nobraucienos
 • 67 melnajos nobraucienos

Slēpošanas trases izvietotas dažādās Monblāna masīva lokācijās, gan Šamonī ielejā, gan ārpus tās. Ik vakaru, balstoties uz laikapstākļu prognozēm, dalībnieku spējām un noskaņojumu, izvēlētas tiks atbilstošākās trases nākamajai dienai. Tā mēs izbaudīsim gan vēsturiskās Megeve trases, gan pasaules kausu uzņemošo Kandahar, vareno Grands Montets un itālisko Courmayeur. Šādi mēs gan varēsim baudīt iespējami labākos laikapstākļus, gan arī trašu un kultūras dažādību, iepazīstot reģionu.

Šajā slēpošanas braucienā mēs savas naktis aizvadīsim Šamonī ielejā, 4-zvaigžņu apartamentu viesnīcā, ar teicamu lokāciju brīvdienu loģistikai. Tāpat mūsu galamērķa naktsmītnē varēsim baudīt sportazāles un baseina pieejamību, lai atslogotu sevi pēc aizrautīgas dienas uz kalna.

Kas ir iekļauts piedzīvojuma cenā?

 • slēpošanas/snovborda inventāra un bagāžas nogāde uz Šamonī;
 • transfērs no Ženēvas lidostas uz Šamonī un atpakaļ;
 • komfortabli apartamenti 4-zvaigžņu viesnīcā (Divas 2-vietīgas guļamistabas);
 • peldbaseina & sporta zāles izmantošana;
 • brīvdienu plānošana un palīdzība gatavojoties;
 • Mont Blanc Unlimited pacēlāju karte;
 • Viesošanās Aguile du Midi virsotnē, Mer de Glace ledāja alās, brauciens ar Montenverse tramvaju, SkyWay pacēlājs;
 • zināšanas & ieteikumi par slēpošanu Šamonī un atpūtu ārpus trases;
 • vietējie pārbraucieni;
 • Foto & video atmiņas.

*Standarta cenas aprēķins balstīts uz piedāvājumu, kur divu guļamistabu apartamentu dali ar citiem ceļotājiem, guļot pa 2 guļamistabā. Ja vēlies būt apartamentā viens vai arī divatā, droši jautā un sagatavosim Tev piedāvājumu.

Kas nav iekļauts piedzīvojuma cenā?

 • lidojuma biļetes uz Ženēvas lidostu GVA un atpakaļ*;
 • ceļojuma apdrošināšana;
 • pārtikas izdevumi & privātie tēriņi.

*Ar prieku palīdzēsim Tev atrast labāko un izdevīgāko piedāvājumu, kā aizlidot uz Ženēvas lidostu. Uzdod jautājumu čatā vai zvani uz +37128664224 un tiksi iepazīstināts ar aktuālajiem avio sabiedrību piedāvājumiem un to cenām.

Brīvdienu piedāvājuma cena: 1190.- eiro

Kalnu citadele

Šamonī ieleja, Monblāna pakājē, ir sākums daudz kam mūsdienās pašsaprotamam. Šeit dzimis modernais tūrisms, aizsākts modernais alpīnisms, radītas neskaitāmas kalnu slēpošanas inovācijas, kā metāla kantis un stiprinājumi... to visu joprojām  šeit var sajust un nobaudīt. Šajā kalnu citadelē sev saistošo atradīs ikviens kalnu cienītājs.

Atklāj ziemas prieku ieleju!

KALNI & SNIEGS

Šamonī ciemats savu vietu atradis Eiropas augstākā kalna Monblāna pakājē, kas arī ir iemesls, kāpēc oficiālais ciemata nosaukums lepni skan - Chamonix Mont Blanc. Tā kā šis ir viens no pasaulē vecākajiem slēpotāju galamērķiem, tad pats ciemats ir vien 1035 m.v.j.l., taču to ieskaujošās kalnu grēdas sevī ietver vienus no Eiropas augstākajiem kalniem, kā arī veselus 7 ledājus. Slēpošanas sezona sagatavotās trasēs šeit parasti sākas decembra sākumā un turpinās līdz aprīļa vidum, savukārt freeride iespējas atrodamas cauru gadu.

REĢIONS & GALAMĒRĶI

Šamonī ieleja atrodas vien stundas brauciena attālumā no Ženēvas starptautiskās lidostas, turklāt teju vai visā garumā ceļš ved pa ātrgaitas šoseju, tāpēc brauciens nebūs nogurdinošs.
Lūkojoties uz mūsu galamērķi, kā uz slēpošanas reģionu, noteikti jāpiemin pacēlāja karte Mont Blanc Unlimited, kas sevī ietver vienu no plašākajiem slēpošanas reģioniem pasaulē, sevī ietverot veselus 18 slēpošanas kūrortus. Mont Blanc Unlimited sevī ietver visu Šamonī ieleju, kā arī blakus esošo St. Gervais un Megeve, Courmayeur Itālijā un Crans Montana Šveicē.
Šamonī ielejā ikviens kūrorts un ciemats ir viegli sasniedzams ar ielejas autobusiem, kā arī ielejas vilcienu, turklāt kā viens, tā arī otrs transporta līdzeklis ielejas viesiem ir bez maksas.

ĀRPUS TRASES

Šamonī, kā tūrisma galamērķis, pastāv jau kopš 1741. gada, kad divi angļu kungi atklāja ceļu uz Mer de Glace ledāju. Kopš tā laika audzis ne tikai ciemata apmeklētāju skaits, bet arī pats ciemats un tā piedāvājums tūristiem.
Šeit Tu atradīsi neskaitāmus, dažādas kategorijas un stila, restorānus, veikalus, naktsklubus, muzejus, kā arī iespaidīgus apskates objektus.
Mēs ticam, ka Tev patīk baudīt sniegotās nogāzes, taču apmeklējot Šamonī ieplāno laiku arī Mer de Glace ledāja un Aguile du Midi virsotnes apmeklējumam, jo kā viens tā otrs liks Tev priecāties par redzēto un censties to iemūžināt, iespējami skaistākā formā.

APARTAMENTI

Šo ziemas brīvdienu laikā mēs baudīsim 4-zvaigžņu apartamentu viesnīcu, ciešā Šamonī tuvumā, no kuras ērti sasniedzami galvenie ielejas kūrorti, kā arī viegli aizbraukt uz Courmayeur vai St.Gervais.
Mūsu grupai ir rezervēti vairāki apartamenti ar pilnībā aprīkotu virtuvi, divām guļamistabām, diviem san. mezgliem un balkonu. Katrā guļamistabā vieta paredzēta divām personām un maksimālais personu skaits uz apartamentu paredzēts 4 personas.
Apartamentu viesnīcā, bez papildus maksas, iespējams izmantot peldbaseinu, sporta zāli, kā arī atpūtas zonu un slēpju novietni. Par papildus samaksu iespējams baudīt saunu un viesnīcas pagatavotas brokastis.

FORMĀTS

Šīs brīvdienas ir piemērotas draugu kompānijām, ģimenēm un individuāliem ceļotājiem, kuri augstu vērtē jaunu pieredzi, personīgu attieksmi un gatavību jauniem atklājumiem un jauniem draugiem. Bērniem draudzīgas nogāzes, dažādas slēpošanas un sniegadēļošanas instruktoru skolas noteikti būs labs palīgs vecākiem.

Ar Tevi kopā būs @kristaps.salens

Kopš 5 gadu vecuma ziemas gaida, lai tajās baudītu sniegotās nogāzes, un baudījis tās ir kā ar slēpēm, tā snovbordu. Patreiz priekšroka tiek dota kalnu slēpēm, baudot kā sakoptas trases, tā putojošu sniega pūderi.

2006. gadā sācis darbu kalnu slēpošanas un snovborda nozarē, kur tirgojis, apkopis, pārstāvējis ražotājus un... pat ražojis termoveļu un softshell jakas, tāpēc nekautrējas teikt, ka ziemas priekus & inventāru pazīst un izprotu līdz smalkākajai vīlītei.

Kopš 2016. gada piedzīvojumos ved un priekā dalās arī ar citiem, organizējot mazu grupu piedzīvojumu braucienus uz kalniem, lejām & purviem. Visvairāk lepojas, ka līdzbraucēji savu brīvo laiku uztic atkārtoti, kā arī ar 2019. gadā iegūto Tourism & Hospitality Award.

Esi gatavs pievienoties? 

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.