Saas Fee

Šveices Alpu īstā pērle - Saas Fee!

      Saas Fee ir īsta Šveices Alpu pērle - tā atrodas Saas ielejas noslēgumā un lai to patiesi ieraudzītu, ir jāveic ceļojums cauri Šveices Alpiem un jāiepriecina sevi ar elpu aizraujošiem skatiem, kuri šķietami nekad nebeidzas. Nonākot galapunktā, Tu izkāp no autobusa un dodies tālāk kājām - jo Saas Fee neviens nebrauc ar auto - tas ir ciemats cilvēkam, kas vēlas pieredzēt nepastarpinātu dabas klātbūtni. 13 četrtūkstoš metru augstu virsotņu ielenkumā Saas Fee pelnīti izbauda Šveices Alpu pērles goda nosaukumu.
Saas Fee ir neparasta pieredze - šķietami vienkāršā kalnu ciematā, kas atrodas tālu prom no ikdienas steigas, ir iespēja sajust ko tādu, ko reti kad vari sastapt pilsētā - pilnīgu mieru un kalnu iespaidus, kas paliek atmiņā visu dzīvi.

Saas Fee valda īpaša noskaņa - šeit nav automašīnu un ciemata ielās, kuras dažkārt tomēr atgādina pilsētu, valda patīkama noskaņa, kas mijas ar kalnu panorāmām.

Vai zināji, ka Džordža Maikla nu jau par klasiku kļuvušās dziesmas “Last Christmas” video stāsts ir filmēts tieši Saas Fee?  Tāpat arī Džeimss Bonds nav bijis vienaldzīgs - savulaik filmas “Viņas Karaliskās augstības slepenajā dienestā” 1969. gadā pakaļdzīšanās ainas ir filmētas tieši Saas Fee.

Interesanti, ka Saas Fee veiktie novērojumi kopš 1200. gada par laika apstākļiem liecina, ka siltuma un aukstuma periodi ir mijušies daudzu gadsimtu laikā un tas, ko mēs pieredzam šobrīd - vismaz uz Saas Fee vairāk kā 800 gadu laikā veikto pierakstu fona nešķiet nekas neparasts. Piemēram, 1835. gadā ledājs pēc 15 gadu kušanas pārstāj kust un sāk pieaugt. Starp 1954. un 1958. gadu ledājs pieaug par 408 metriem. Gadsimti mainās, bet Saas Fee ledājs ir turpat kur parasti - pēdējo 800 gadu laikā tas ir piedzīvojis pārvērtības, bet joprojām šeit, lai sniegtu sniega atpūtu visos gadalaikos.

Par kalniem labāki ir tikai kalni - tieši šāda sajūta rodas Saas Fee.

Saas Fee stāstu papildina skaitļi:

 • Vairāk kā 800 gadu veikti meteoroloģiskie novērojumi;
 • Pacēlāja augstākais punkts  - 3573 m v.j.l.
 • Sezonas garums - 9 mēneši;
 • Saas Fee ierindojas Šveices vērtīgāko sniega galamērķu TOP 5;
 • Saas Fee ir otrs augstākais ziemas kūrorts Šveicē;
 • 2100 vertikālie metri;
 • 150+ km sagatavotu trašu;
 • 38 pacēlāji;
 • 13 kalnu virsotnes 4000 m virs jūras līmeņa veido Saas Fee panorāmu;
 • 1559 ciemata iedzīvotāji;
 • 3456 m v.j.l.  atrodas pasaulē augstākais rotējošais restorāns;
 • 3500 m v.j.l.  atrodas Saas Fee ledus ala;

Skaitļi paskaidro, tomēr tikai esot uz vietas iespējams sajust to, kāpēc Pasaules Tūrisma organizācija 2021. gadā atzina Saas Fee par labāko ceļotāju ciematu pasaulē, jo šeit ir saglabāts autentisks dzīvesveids, ilgtspējīga lauksaimniecība un meža izstrāde, kas kopā veido neatkārtojamu pasaules kultūras mantojumu, kas rūpīgi tiek kopts un nodots nākamajām paaudzēm.

Vairāk kā 150 km garās sapņu trases iedalās sekojošās grūtības pakāpēs:

 • 15% dzeltenajos nobraucienos;
 • 15% zilajos nobraucienos
 • 65% sarkanajos nobraucienos
 • 5 % melnajos nobraucienos

Trašu daudzveidība, reljefa dažādība un Saas ielejas panorāma - gan iesācējiem, gan pieredzējušiem sniega atpūtas meistariem ir lieliska iespēja jaunatklāt iepriekš neredzēto un iedvesmot sevi.

Šajā braucienā mēs savas naktis aizvadīsim Saas Fee centrā, aprīkotu apartamentu viesnīcā, trijos plašos apartamentos - pastaigas gājiena attālumā no pacēlājiem*.

Kas ir iekļauts piedzīvojuma cenā?

 • Slēpošanas/snovborda inventāra un bagāžas nogāde uz Saas Fee;
 • Brauciens ar vilcienu un autobusu no Cīrihes lidostas turp un atpakaļ;
 • Komfortabli un mūsdienīgi apartamenti (2 personas guļamistabā);
 • Pacēlāja karte;
 • brīvdienu plānošana un palīdzība gatavojoties;
 • SaasTaal karte sabiedriskajam transportam starp ciematiem un 30 dažādiem piedāvājumiem par īpašām cenām;
 • zināšanas & ieteikumi par sniega atpūtu Saas Fee un atpūtu ārpus trases;

*Standarta cenas aprēķins balstīts uz piedāvājumu, kur vairāku guļamistabu apartamentu dali ar citiem ceļotājiem, guļot pa 2 guļamistabā. Ja vēlies būt apartamentā viens vai arī divatā, droši jautā un sagatavošu Tev piedāvājumu.

Kas nav iekļauts piedzīvojuma cenā?

 • lidojuma biļetes uz Cīrihes lidostu ZRH un atpakaļ*;
 • ceļojuma apdrošināšana;
 • pārtikas izdevumi & privātie tēriņi.

*Ar prieku palīdzēsim Tev atrast labāko un izdevīgāko piedāvājumu, kā aizlidot uz Cīrihes lidostu. Uzdod jautājumu čatā vai zvani uz +37120458725 un tiksi iepazīstināts ar aktuālajiem avio sabiedrību piedāvājumiem un to cenām.

Lieldienu pūderis

Jā - tas izskatās tieši tāds - saulains un aizraujošs. Zinot īstās vietas, kur ir  mazāk braucēju - iespējams to baudīt visas dienas garumā joprojām svaigu - tāpēc vietējās zināšanas un gatavība būt pirmajam uz pacēlaja ir tie priekšnoteikumi, lai diena būtu izdevusies.

ŠVEICES ALPI - KALNU SPORTA CITADELE

1.KALNI UN SNIEGS

Ciemats izvietots Šveices Alpu augstākās virsotnes Dom (4545 m v.j.l.) pakājē. Saas Fee priekšrocība, protams, ir ledājs, kurš pēdējos 800 gados (kopš Saas Fee tiek veikti laika ziņu pieraksti) ir mainījies un šajā laikā krietni pieaudzis - kādā piecgadē pat teju par puskilometru. Tieši pateicoties ledājam, sniega un kalnu atpūtas sezona Saas Fee ir iespējama 9 mēnešus gadā. Sekojot līdzi laika apstākļiem, jaunākie novērojumi liecina, ka martā un aprīlī Saas Fee ir visvairāk sniega nokrišņu. Arī paša pieredze līdz šim ir piedāvājusi labāko sniegu tieši Lieldienās. 

2. REĢIONS & GALAMĒRĶI

Saas ieelejas galapunkts ir 4 ciemati -  Saas-Almagell, Saas-Grund, Saas-Fee un Saas-Balen. Šos ciematus savā starpā savieno sabiedriskais transports, kas katram viesim pieejams bez papildus maksas. Tas, kas šo Šveices Alpu pērli padara īpaši pievilcīgu ir salīdzinoši mierīgā noskaņa, kurā iekļaujas līdzsvarotas sniega un kalnu atpūtas cienītāji - kalnu kultūra visā tās mierīgajā krāšņumā. Pacēlājs nekad nebūs pārslogots ar bezgala garām rindām un saule vienmēr ielīksmos sniega un kalnu sporta draugus. 

Un vēl:

 • Šveicē teju 30% iedzīvotāju nodarbojas ar kalnu slēpošanu. Arī šeit to var just ik uz soļa, bet galvenais - viss strādā tik precīzi kā Šveices pulkstenis.
 • Saas Fee ir otrs augstākais kalnu kūrorts Šveicē un kopš 1951. gada - kad uz šejieni uzbūvēts ceļš - brīvs no auto. Visu, ko vēlies, var sasniegt neliela gājiena attālumā.

Saas Fee pacēlaja karte un SaasTal viesa karte nodrošinās gan ērtu pārvietošanos ar sabiedrisko transportu starp visiem ciemiem un pieeju visiem ielejas pacēlājiem.

3. PAR TAVU PAVADONI

Sniegaklubs un Ansis Egle ir sinonīmi - daudzi pirms ar mani iepazinās personīgi, mani pazina kā Sniega cilvēku un Latvijas sniegadēļošanas krusttēvu. Mana pirmā saskare ar kalniem bija 3 gadu vecumā un faktiski kopš tā laika es vienmēr esmu bijis ar kalniem uz Tu. 2007. gadā biedrība Sniegaklubs.lv izdeva grāmatu par Latvijas sniegadēļošanas vēsturi “Sezona nekad nebeidzas” un man ir izdevies savulaik Latvijā pulcēt pasaules labākos sniegadēļu meistarus - arī Saas Fee ir bijusi daļa no šī stāsta, kurš turpinās jaunā veidolā un rada jaunas iespējas tiem, kas vēlas izbaudīt Šveices Alpu burvību.

Saas Fee vienmēr mani iedvesmo to apmeklēt vēl - man tā ir kalnu un īpaša sniegadēļošanas kultūras vieta. Vairāk kā 15 gadus no savas dzīves esmu veltījis kalnu un sniegadēļošanas kultūras attīstībai Latvijā un pasaulē un esmu guvis lielu pieredzi, organizējot kalnu piedzīvojumus daudzviet Eiropā, kā arī Āzijā, ASV un citviet un tieši Saas Fee esmu guvis vienu no labākajām pieredzēm Šveicē, tāpēc vienmēr ir patīkami šeit atgriezties. Vēlos dalīties ar šo pieredzi un palīdzēt atklāt Saas Fee un kalnu burvību jaunā veidolā katram, kas vēlas gūt jaunus iespaidus un jaunus draugus, ar kuriem kopā bagātināt savu dzīvi.

4. ĀRPUS TRASES

No vienīgās Šveicē baroka baznīcas Saas-Balen līdz kalnu takām, no kurām paveras skats uz visiem 18 reģiona četrtūkstošniekiem un protams - bezgalīgas sniega un kalnu atpūtas iespējas papildus slēpošanai un sniegadēļošanai - pārgājieni, zip line, distanču slēpošana, braukšana ar kamanām un daudzas citas iespējas - tas viss padara Lieldienu brīvdienas par īstu piedzīvojumu.

Saas Fee ir patiešām daudz iespēju izklaidēt sevi un draugus arī pēc aktīvas dienas kalnā vai arī gluži vienkārši - atslodzes dienā padarīt ko citu - piemēram atvilkt elpu baseinā, izmēģināt kāpšanas sienu, iemācīties tradicionālo alus darīšanu vai rudzu maizes cepšanu, iemest aci bibliotēkā vai fitnesa zālē - iespēju ir vairāk kā laika, tāpēc garlaicīgi nebūs nevienam. 

Protams, arī pēc kalna pa ceļam uz mājām iespējams iemest aci kādā no daudzajiem après ski bāriem, lai vienkārši izbaudītu dienas noslēgumu un pārspriestu ar draugiem piedzīvoto un sajusto.

5. APARTAMENTI

Šajā braucienā mēs savas naktis aizvadīsim Saas Fee centrā, aprīkotu apartamentu viesnīcā, trijos plašos apartamentos - pastaigas gājiena attālumā no pacēlājiem.

Cenas piedāvājums balstīts  paredzot dzīvošanu trijos apartamentos - vienā 92 kv.m. un divos 75 kv.m. izmērā  ar vairākām guļamistabām, kurās ir atsevišķas gultas - guļamistaba tiek dalīta ar vēl 1 personu*.

*Standarta cenas aprēķins balstīts uz piedāvājumu, kur vairāku guļamistabu apartamentu dali ar citiem ceļotājiem, guļot pa 2 guļamistabā. Ja vēlies būt apartamentā viens vai arī divatā, droši jautā un sagatavošu Tev piedāvājumu.

6. FORMĀTS

Šīs brīvdienas ir piemērotas draugu kompānijām, ģimenēm un individuāliem ceļotājiem, kuri augstu vērtē jaunu pieredzi, personīgu attieksmi un gatavību jauniem atklājumiem un jauniem draugiem. Bērniem draudzīgas nogāzes, dažādas slēpošanas un sniegadēļošanas instruktoru skolas noteikti būs labs palīgs vecākiem.

7. VIDEO


Šis Lieldienu brauciens var kļūt par pirmo reizi Tavā kalnu pieredzē, kad Tavs laiks uz kalna būs iemūžināts īpašā, personalizētā video, kuru izveidos profesionāls video speciālists. Viss ir vienkārši - ja vēlies saņemt pēc brauciena īpašu video ar sevi galvenajā lomā, atzīmē to anketā un piesakies. Šis piedāvājums būs spēkā tad, ja uz to pieteiksies vismaz 10 interesenti. Cena tiks precizēta pēc tam, kad būs saņemti visu interesentu pieteikumi.

Lieldienu piedāvājuma 30.03 - 06.04.2024 cena: 1645.- eiro

Piesakoties Lieldienu brīvdienām Saas Fee, Tu zini, ka:
- Piedalīsies neaizmirstamā pieredzē;

- Pēc šīs formas aizpildīšanas un nepieciešamo jautājumu noskaidrošanas saņemsi personalizētu piedāvājumu 24 h laikā;
- Video laukā iezīmējot savu izvēli, Tu varēsi iegūt īpašu video ar sevi galvenajā lomā (ja kopā būs vismaz 10 video interesenti);